Priedes slotiņas siešana
Priede ir skaista jebkurā gadalaikā! Nekautrējieties tās zariņus noglāstīt un uzturēties tās tuvumā.
Viņa vienmēr atradīs īstos vārdus jūsu pasaules atklāsmei un harmonijai! 

Priedes slotiņas siešana...

Priedes pirtsslotai ir fitoncīdas īpašības, tā aromatizē un attīra gaisu, ieelpojot šādu gaisu, tiek attīrīti un dezinficēti elpceļi, ārīgi priede pirtsslota tonizē un attīra ādu, mazina locītavu un muskuļu sāpes, uzlabo asinsriti.

Priedes slotiņas ir veiksmīgas dziedniecības procesu attīstīšanai. Priede nav indivīds, tā labi sabalansē citu slotiņu iedarbību, pat veicina vienu vai otru slotiņu īpašības, jo īpaši periodā no decembra līdz pat martam. Ja ir ilgstoša organisma pārslodze pēc fiziskām un emocionālām slodzēm, tad priedes slotiņas ir pirts procedūras sākuma pamats. Šajos gadījumos pērti var savienot ar slotiņu norīvēšanu kā masāžas līdzekli, kas lieliski sakops arī ādas poras, veicinās vielmaiņu un līdz ar to vitāli sagatavos visu ķermeni citu slotiņu iedarbībai. Spēcīgu neirožu gadījumos var izmantot pēc pērtes kā nomierinošu priežu seģeni (vairāku slotiņu noklājumu), ļaujot peramajam mierīgi pagulēt uz lāvas un atjaunoties- vēlama sabalansēta temperatūra un svaiga gaisa plūsma, jo priedei ir jāveic mierīga bet dziļa iedarbība. 

Ne par velti ir daudzām tautām priede un priedes čiekurs simbolizē ilga mūžu un veselību.

Priežu ēteriskā eļļa iedarbojas kairinoši. Tai piemīt izteikta pretiekaisuma, baktericīda, bronholītiska, diurētiska, pretsāpju, gremošanu stimulējoša un žultsdzinēja aktivitāte. No priežu pumpuriem gatavo uzlējumu un novārījumu, bet no skujām - galvenokārt vitamīndzērienus. Ārīgi priežu pumpurus izmanto inhalācijām augšējo elpceļu iekaisuma gadījumā. No priežu skujām iegūto ēterisko eļļu ārīgi lieto ieberzēšanai ziežu, linimentu un emulsiju veidā, peldēm pret nervu sāpēm. No priežu celmiem, kas atradušies zemē 5-10 gadus, sausā pārtveicē iegūst darvu, tehnisko terpentīnu un ogli. Darvu izmanto kā dezinficējošu dabisku līdzekli ziedēs un pret parazītiem - kašķa ērci. Skuju ekstraktu izmanto higiēniskām un arī ārstnieciskām vannām.

Vislabāk izmantot jauktā tipa slotu sastāvā rudenī un ziemā, ievietojot pa zaļam, smaržīgam priedes zariņam. 


Pirtī slotiņas var likt mīkstināties karstā ūdenī 20- 40 minūtes. Slotiņas skujas kļūs mīkstas un liegas. Šāda slotiņa pērtē izmantojama vieglai pēršanai un slīdošiem pieskārieniem.


Veidojam  soļus slotiņas pagatavošanai...

1.Rūpīga izvēle priedes slotiņu materiālam. Sagatavēm jābūt bagātām ar skujeņiem, sulīgiem, zaļiem, bez nokaltušām skujām, tīrām, nostatus no autoceļiem un ceļu putekļiem, veselīgam pēc izskata.

2.Rūpīgi izvēlamies priedes zariņus: pamatzariņus, 3 -zariņus, mazos pieguļošos zariņus. Attīrītās skujas un sīkzariņus, kā arī vēlāk nolīdzinātos stumbra zariņus neizmest!

3. Veidojam slotiņu. Priedes skujas ir lielas un tās vēlas veidot slotiņu kuplu un ieapaļu. Lai izveidotu ciešu slotiņu, izmanto zaru ievīšanas paņēmienu (līdzīgi kā egles slotiņai), pēc tam slogot vismaz vairākas stundas. Ja izmanto uzreiz pirtī, tad var slotiņas ietvaicēt ar ūdens tvaiku un uz brīdi noslogot ar ķipīti vai ūdens vanniņu. Rezultātā priedes slotiņa būs sakļāvusies kā vienība- skujas būs padevīgas un lokanas, veicinās pirts telpā jauku aromterapiju. 

4.Slotiņas zarus sien cieši jo cieši, jo priede ir maza viltniece- mīl brīvību un zariņi pie vismazākās plašuma pazīmes uzreiz veicinās slotiņas sadalīšanos. Izmanto ievīšanu starp zariņiem un tad cilpo auklu. Ļoti labi, ja slotiņai gali ir līdzīgi nogriezti un zariņu ārmalas slotiņā aplīdzinātas. Tad  priedes slotiņas kāta daļu var izmantot arī par masāžas elementu. Nevajadzētu baidīties no sveķu izdalīšanās. Ne velti no senajām priedēm radās "saules asaras” – dzintara gabaliņi.

Šoreiz slotiņa ir tikai viena, ... palīgs jau gatavs doties mājup.

Pastaiga priežu mežā apskaidro prātu un attīsta intelektu, jo enerģijas virziens ir vērsts vertikāli uz augšu. Tā ir viegli uztverama cilvēkam, līdzsvaro, nomierina un veicina sevis pieņemšanu.

Dzīvnieki precīzi jūt vesela koka iedarbību, tie nekad neatļausies atrasties slima koka klātbūtnē. 

Priede ir skaista jebkurā gadalaikā! Nekautrējieties tās zariņus noglāstīt un uzturēties tās tuvumā.

Par priedi...

Droši var savākt priežu pumpurus, apliet tos ar karstu ūdeni, paturēt divas nedēļas un tad pa vienai līdz divām tējkarotēm dienā lietot veselības, imunitātes stiprināšanai. Šo pašu uzlējumu var lietot, ja ir bronhīts vai sarežģījumi pēc dažādām infekciju slimībām. Bērnībā daudziem bērniem patīk neapzināti košļāt jaunās priežu skujas un mīksto miziņu, kas slēpās zem ārējās, biezās mizas. Bērnu  intuīcija nekļūdīgi atrada, mums - pieaugušajiem, šķietami sveķaini rūgteno garšu.... un neslimoja...


Uz lapas sākumu