Kadiķīša slotiņas siešana
Kā uzmestais gars.
Nāks kadiķa svētība,
Nāks dzīvotspars.

Kadiķīša slotiņas

Kadiķa pirtsslotiņa sieta 2014.gada 16.februārī (pilnmēness slota), izmantoti 18 mezgli slotiņas sējieniem un cilpturēm/pīnēm, pītā cilpa un pīne/bize, kātiņu trejsējis ar diviem māras krustiņiem, Dievzīmi, ievaskamedus galiem ar piededzes paņēmienu.

  Kadiķa slotiņa ir brīnišķīgs palīgs ziemas pirts norisei. Tai piemīt vairākas ļoti zīmīgas īpašības, kuras prasmīgi var izmantot ziemas pērtē: enerģērtiskā, attīrošā, dziednieciski ārstējošā, tā ir organisma vitālo spēju aktivizētāja un sakārtotāja. Papildus ir lielisks telpas aromatizators, varētu pat teikt- telpas sargātājs.

Par kadiķa izmantošanu sadaļā : Jaunumi* ziemas diena

Dod, Dieviņi pirtī nākt

Laimu, Māru aicināt.

Visa Daba līdzi nāk,

 Kadiķītis dziedēt sāk.Veidojam... 9 soļus slotiņu gatavošanai

1.Rūpīga izvēle kadiķu slotiņu materiālam. Tam jābūt bagātam ar skujeņiem, sulīgiem, zaļiem, nostatus no autoceļiem un ceļu putekļiem, veselīgam pēc izskata.

2.Rūpīgi izvēlamies kadiķa zariņu: pamatzariņus, 2/3 zaru jumjzariņus, pieguļošos zariņus. Attīrītās skujas un sīkzariņus, kā arī vēlāk nolīdzinātos stumbra zariņus neizmest!

3.Veidojam pamatzariņu kopumu. Īpaši svarīgi ir pareizi izvietot tos kūlītī, lai zariņi reizē būtu gan stabils slotiņas rokturis, gan arī veidotos elestīga slotiņa, kas jo īpaši nozīmīgi ir pērtes skarē ar ādu un ātru atrāvienu no tās. Kadiķa slotiņām pērtes izpildījums būtiski atšķiras no lapu koku pirtslotiņu pielietojuma. Tas reizē ir maigs un ātri kliedējošs, noturošs un apvijoši piesardzīgs.

4.Pievieno 2/3 zaru jumjzariņus un pieguļošos zariņus. Ikbrīdi viegli piesit pie galda vai sagatves virsmas, lai zariņi sagurtu viens otrā un veidotu viendabīgu slotiņas vainagu.

5.Pirms siešanas ar vidēji viegliem pieskārieniem veicam jau lielāku zariņu izlīdzināšanu un veidojam blīvu vainagu. Slotiņa būs viendabīga un labi uzglabāsies, brīnišķīgi saglabās savu svaigumu, bet pērtes laikā pati atklāsies savā kuplumā ar savu vienreizību sniedzot patīkamas izjūtas un mundrumu.Zīmes un mezgli... sējiens

6.Slotiņu sasiešana : pirmais vijums, centra vijums, galu vijums un māras krustiņi un Dievzīme. Māras krustiņiem vidussējiens ar akas klājumu.

7.Cilpu pīne - trejās auklās (divsudrabi zaļoksnē).

8.Slotiņai pievieno cilpu no pītās pīnes un veido pīni bizi. Stiprinājumi ar trejmezgliņiem.

9.Slotiņas galus apstrādā ar ievaskamedu piededzes paņēmienā. 

...Pirts gaida

SKUJIŅAS UN ZARIŅU GALUS IZMANTOJAM UZLĒJIENU VEIDOŠANAI, GLABĀJAM TO TUMŠĀ VIETĀ
  • (ļoti labi melnā balzāma pudelēs)


Nu tik laiks pirti kurt,

Garu mest,

Kadiķi ar smaidu nest.
Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .